autoservis24_nastrik-podvozkuOchranný nástřik spodku vozidla

Pozor – tuto službu již neposkytujeme! Neváhejte nás ale kontaktovat, pokud Váš vůz potřebuje služby kvalitního servisu.

Na vašem automobilu provedeme kompletní ošetření podvozku, karoserie a dutin ochranným nástřikem. Ochranné nástřiky spodků provádíme u osobních, offroad a dodávkových automobilů.

V případě, že je podvozek silně zanesen špínou, např. bahnem, doporučujeme několik dnů před aplikací nástřiku (podvozek musí uschnout) navštívit auto myčku a nechat umýt karoserii včetně podvozku. Toto se doporučuje hlavně pro vozidla offroad.

Nástřik doporučujeme provádět u všech vozidel (včetně nových), zejména pak po karosářských opravách. Dle našich zkušeností námi provedené nástřiky zůstávají na karoserii bez poškození až 4 roky.

Nejvhodnější dobou pro aplikaci ochranného nástřiku podvozku a karoserie je období od jara do podzimu, zejména pak čas před zimou. Vaše vozidlo pak bude chráněno v době, kdy je vystaveno extrémním vlivům, jako je sůl, odlétavý posypový materiál, dlouhodobá vlhkost, mráz a velké teplotní změny.

Nástřik podvozku a dutin ve většině případů provádíme během jednoho dne. Pokud v domluvený termín venku silně prší, je vhodné nechat auto na servisu oschnout do druhého dne, nebo se přeobjednat na jiný termín.

U vozidel značky JEEP a některých dalších amerických i jiných offroad vozidel bývají velmi často plastové podběhy nýtované plastovými nýty. V takových případech demontáž podběhů neprovádíme. Tytéž nýty mají i BMW X5 a X6.

Pokud jsou vozy vybaveny plastovými prahy a lemy, neprovádíme před nástřikem jejich demontáž, neboť hrozí poškození některých specifických plastových příchytek.

U offroad vozidel se více zaměřujeme na nástřik nosného rámu a podvozkových dílů, jako jsou tuhé zadní nápravy, diferenciály, ramena apod.

Postup práce při stříkání podvozku:

 • Po přistavení vozu v dohodnutém termínu na servis demontujeme kola, veškeré plastové podběhy a kryty.
 • Podvozek očistíme drátěným kartáčem a ofoukáme proudem vzduchu. V případě silnější koroze nastříkáme postižená místa zinkovou barvu.
 • Na suchý a očištěný povrch spodní části vozidla naneseme souvislou vrstvu ochranného přípravku.
 • Po aplikace je nutné nechat nástřik řádně zaschnout, aby byla zajištěna jeho maximální životnost. Tento postup zajistí optimální a dlouhodobou ochranu podvozku a karoserie Vašeho automobilu. Za teplého počasí se jedná o několik hodin.
 • Ochranný nástřik podvozku a dutin provádíme kvalitními a vyzkoušenými přípravky a vosky, které mají vysoký antikorozní účinek.

Nástřik podvozku a dutinCena za komplet – nástřik podvozku i dutin

Uvádíme několik příkladů realizovaných nástřiků podvozku a dutin v tomto roce. Při kompletním nástřiku (podvozek i dutiny) je vždy cena nižší, než u samostatné varianty.

Jeden z vlivů na cenu je také požadavek zákazníka na provedení nástřiku:

 • Nástřik s podvozkovými díly nebo bez.
 • Nástřik dutin včetně dveří, nebo jen nosné části karoserie, jako jsou prahy a nosníky.

Dalším z vlivů je stav karoserie před nástřikem a náročnost na její očištění, nebo obroušení.

Škoda Octavia I –  4 340 Kč
Škoda Octavia II – 4 700 Kč
Škoda Fabia –  4 100 Kč
Škoda Felicia – 3 500 Kč
Ford – Focus 4 100 Kč
Ford Mondeo – 5 900 Kč
Ford Transit (nejkratší model) – 7 100 Kč
VW Caddy – 5 900 Kč
VW Caddy Maxi – 6 500 Kč
VW Transporter – 7 100 Kč
Toyota Aygo – 3 500 Kč
Toyota Yaris – 4 100 Kč
Toyta CHR – 5 300 Kč
Mazda 6 – 5 300 Kč
Fiat Punto – 4 100 Kč
BMW E39 – 5 900 Kč
Peugeot 206 –  4 100 Kč

Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Jsme schopni nastříkat pouze menší dodávky jako např. Ford Transit (nejkratší model), Citroen Jumper, apod. U offroad vozidel nepřijímáme taková, která mají pod prahy trubkové nášlapy (nemáme potřebný hever), a dále offroady větších rozměrů a váhy, např Toyota Land Cruiser, Range Rover, apod.

Ošetření a nástřik dutin vozidla

 • Vyndáme všechny dostupné záslepky na prazích či nosnících a s pomocí rozstřikovací trysky aplikujeme ochranný vosk.
 • Takto provedeme vystříkání prahů, nosníků a dalších dutin podvozku.
 • Dle přání zákazníka můžeme provést i vystříkání vnitřků dveří. V některých případech mají vozidla záslepky i na dveřích, pak s takovým nástřikem není problém. V ostatních případech je nutná demontáž čalounění, případně vyvrtání otvorů a následná aplikace záslepek, čímž se zvyšuje cena za nástřik.

Cena

 • Osobní vozidla se pohybuje od 1 450 Kč.

Cena se odvíjí od velikosti vozidla a požadavků zákazníka a spotřebovaného materiálu.

Potřebujete se na něco zeptat? Kontaktujte nás

 • Vyplňte všechny položky formuláře